Skrzypce

Najlepsi z najlepszych


W tym miejscu zaprezentuję najwspanialszych artystów grających na skrzypcach.skrzypce

Nauka gry


Kilka lekcji prezentujących podstawy gry na skrzypcach.

Skrzypce Stroha


Większa odmiana...

Skrzypce Stroha to można by powiedzieć 2 instrumenty. Są to skrzypce połączone z trąbką, lecz nie można tego brać dosłownie.

Skrzypce Stroha to skrzypce, które mają wzmacniany dźwięk poprzez rezonator i czary wykonane z metalu, co jest przeciwieństwem skrzypiec klasycznych, które są zrobione z drewna. Nazwa tych skrzypiec pochodzi od jego konstruktora czyli od Johannesa Matthiasa Augustusa Stroha, któremu ten patent przyznano w roku 1899.

Skrzypce Stroha są znacznie głośniejsze niż skrzypce standardowe. Właśnie ta cecha pozwoliła im osiągnąć znaczną pozycję w początkach przemysłu nagraniowego, a to dlatego, że nagrania akustyczno- mechaniczne zwykłych, drewnianych skrzypiec nie były zbyt najlepszej jakości. Dlatego skrzypce Stroha stały się standardowym instrumentem w studiach nagraniowych. Zwiększenie głośności instrumentu odbywało się niestety kosztem jakości dźwięku. Dźwięk wzmacniany przez rezonatory metalowe jest zdecydowanie bardziej ostry i szorstki.

Skrzypce Strocha zaczęły tracić swą popularność około w drugiej połowie lat 20 XX wieku, kiedy to w tymże czasie studia nagraniowe wprowadziły mikrofony elektryczne.